Efsane parkur Bozhane pilotları zorladı!

Kategori : Bülten/Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Motorsporları tutkunları sezonun ilk yarışı olan Bozhane Tırmanma ile keyifli bir gün geçirdiler. 24 pilotun katıldığı yarışta sıkı bir mücadele yaşandı.

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından Mapfre Genel Sigorta ana sponsorluğunda organize edilen 2012 Bozhane Tırmanma Yarışına Kategori 1’de 9, Kategori 2’de 8, Kategori 3’de 3, Kategori 4’de 2 ve Kategori 5’de 3 olmak üzere toplam 25 pilot kayıt yaptırdı. Kategori 2’de bir aracın teknik kontrolden geçememesi neticesinde yarış 24 pilot ile start aldı.

Pilotlar uzunluğu 6 km olan efsane Bozhane Parkurunda sabah saatlerinde yaptıkları antrenmanların ardından öğlen saatlerinden itibaren 2 ayrı çıkış yaptılar. Zaman zaman yağan yağmur parkuru kayganlaştırırken şiddetlenen rüzgarda pilotların işini bir hayli zorlaştırdı. Kayganlaşan zeminde spin atan otomobiller seyircilerin heyecanın artmasına vesile oldu. Kazananlar iki çıkışta yaptıkları zamanların toplamına göre belirlendi.

Beş ayrı kategoride koşulan 2012 Bozhane Tırmanma Yarışını Kategori 5’de Pegasus Racing adına Renault Maxi Megane ile katılan Cem Acar, Kategori 4’de Subaru Impreza ile yarışan Cenk Ocakoğlu, Kategori 3’de Pegasus Racing adına Fiat Punto S1600 ile start alan Alkan Erden, Kategori 2’de Opel Astra GSI ile Kadir Murat Altıntaş ve Kategori 1’de Team 47 adına Fiat Palio ile yarışan Ümit Can Özdemir kazandı.

2012 motorsporları sezonu 7-8 Nisan tarihlerinde İzmir’de yapılacak olan Ege Rallisi ile devam edecek. Türkiye Tırmanma Şampiyonası ikinci ayağı ise Antalya Motorsporları Kulübü AMK tarafından 22 Nisan’da Antalya’da düzenlenecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git