Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 774

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 789

Kartepe’de Yeni Rekor Ülkü’nün

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

2014 Türkiye Tırmanma Şampiyonası, Kartepe’de düzenlenen 5. ayak yarışları ile devam etti. Ümit Ülkü, Porsche 997 GT3 ile günün en hızlı ismi olurken, aynı zamanda Kartepe parkurunun rekorunu da ele geçirdi.

Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından Kartepe Belediyesi katkıları ile düzenlenen 2014 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 5. ayağı 26 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. Kartepe’ye çıkan 6 kilometre uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda iki çıkış üzerinden koşulan yarışta, antrenmanlar sırasında yağan yağmur sürücülere zor anlar yaşattı. Yarış başladığında yağmur yerini güneşli bir havaya bırakırken, start alan 26 pilottan 19’u finişe ulaşabildi.

Otomobillerin teknik özelliklerine göre 6 ayrı kategoride sınıflandırıldığı yarış sonunda Kategori 6’da İzmir’den Ülkü Motorsport adına Porsche 997 GT3 ile yarışan Ümit Ülkü birinciliği elde etti. Ülkü aynı zamanda 2.59:06’lık derecesi ile “En İyi Zaman” ödülünü de kazanırken, Kartepe tırmanma parkurunun yeni rekoruna da imza atmış oldu. Atlantis Racing Team adına Opel Corsa S1600 ile mücadele eden Kamil Karakaş’ın ikinciliği kazandığı Kategori 6’da Galip Atar Porsche 997 GT3 ile finişe ulaşamadı.

Kategori 5’te Subaru Impreza STi ile Antalyalı sporcu İbrahim Şendil birinciliğe uzanırken, Ülkü Motorsport takımından Honda Civic Type-R ile Bursa’dan İsmet Toktaş ikinciliği ve yine aynı takımdan Mitsubishi Lancer Evo IX ile Ankara’dan Murat Altıntaş üçüncülüğü elde etti.

Kategori 4’te Atlantis Racing Team’in iddialı pilotu Taner Şengezener Opel Corsa S1600 ile bir kez daha birinciliğe uzandı ve liderliğini korumayı başardı. Alfa 156 ile ilk startını alan genç sporcu Fatih Osman Gezmek ikinciliği kazanırken, Pegasus Racing’ten Fiat Punto S1600 ile İsa Karol üçüncülüğün sahibi oldu.

Ülkü Motorsport’un Antalyalı pilotu Ford Fiesta ST ile Taner Canbolat Kategori 3’te zafere ulaşan isim olurken, onu Opel Astra GSI ile Ankaralı Cem Şit ikinci, Ülkü Motorsport’tan yine Opel Astra GSI ile Fatih Toksal üçüncü olarak izlediler.

Kategori 2’de Ülkü Motorsport adına yarışan Süheyl Polatoğlu Citroen C2 ile birinciliği elde etti. Atlantis Racing Team’den İzmirli genç sporcusu Egemen Çivicioğlu Citroen Saxo VTS ile ikinciliği kazanırken, Ülkü Motorsport’tan Okan Tanrıverdi Peugeot 106 GTI ile podyumun üçüncü basamağında yer aldı.

Kategori 1’de Ülkü Motorsport adına yarışan Eskişehirli Melih Tarhan Citroen Saxo VTS ile birincilik basamağına çıkmayı başarırken, Atlantis Racing Team adına Peugeot 106 GTI ile yarışan İzmirli genç sporcu Ali Can Topak ikinci ve yine Ülkü Motorsport’tan Fiat Palio ile Bursalı Engin Apaydın da üçüncü oldular.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası, 06-07 Eylül tarihlerinde Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Antalya’da düzenlenecek olan 6. ayak yarışları ile devam edecek.