Sezonun İlk Şampiyonları Belli Oldu

Kategori : Bülten/Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Türkiye Tırmanma Şampiyonası, 5. Ayak Gürsu Tırmanma Yarışı ile sona erdi. Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından 16 Eylül pazar günü Dışkaya parkurunda organize edilen yarış sonunda kategorilerinde Türkiye Şampiyonluğu kazanan isimler belirlendi.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası final yarışı, Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Gürsu Belediyesi katkıları ile 16 Eylül Pazar günü; Dışkaya parkurunda organize edildi. 3 farklı kategoride 7 yarışmacının mücadele ettiği yarış, sıcak bir havada keyifli bir mücadeleye sahne oldu.

Kategori 1’de Ahmet Salih KANDEMİR bir kez daha birinciliğin sahibi olurken 62 puanla Türkiye Tırmanma Kategori 1 Şampiyonluğu’nun da sahibi oldu. Genpower Rally Team pilotu Ender KOZLU ikinci bitirdiği yarışta önemli puanlar topladı ve sezonu şampiyona ikincisi olarak tamamladı. Kategori 1’de şampiyona üçüncülüğünü ise 30 puanla Hakan SOLAY elde etti.

Bursalı pilot Hakan ERTARMAN’ın Renault Clio Ragnotti ile birinciliğe uzandığı kategori 2’de, Ankaralı pilot Kadir Murat ALTINTAŞ, 57 toplam puanla Türkiye Tırmanma Kategori 2 Şampiyonluğu’nu elde eden isim oldu. Şampiyonanın bu kategorisinde Bursalı Resul BOZKURT ikinci ve İzmitli Özer DOĞANÇAY üçüncülüğü elde ettiler.

Kategori 3’de lider durumda olan ve katıldığı 3 yarışı da birinci sırada tamamlayan Pegasus Racing pilotu Alkan ERDEN ilk çıkışta yaptığı 04:56,1’lik derecesi ile günün en iyi zamanına imza attı. İki çıkışın toplamında 10.14.9′luk toplam zamanıyla Kategori 3 birincisi olan Alkan Erden, 4’te 4 yaparak Kategori 3’te Türkiye Şampiyonluğu’nu ilan etti. Bir diğer Ankaralı pilot Cem ŞİT ise Kategori 3’de yarışın ve şampiyonanın ikincilik kürsüsünün sahibi olurken, Gürsu’da start almayan Neo Motorsport pilotu Emir KÜÇÜKSARI şampiyona üçüncülüğünü elde etti.

Kategori 4’te katılımın olmadığı organizasyonun ardından Bursalı pilot Bülent GÜRKAN 24 puanla şampiyonluğa uzanırken, Cem OCAKOĞLU ikinciliği, Mithat DİKER de üçüncülüğü elde etti.

Kategori 5’te zirve yine değişmedi ve Pegasus Racing adına Renault Maxi Megane ile mücadele eden Cem ACAR hem günün hem de şampiyonanın zirvesinde yer alan isim oldu. Yarışın kategori 5 ikinciliğini yine aynı takımdan Yiğit YALÇIN elde ederken, şampiyona ikinciliğine Ufuk YAVUZ, üçüncülüğüne de ST Racing’den Erkan GÜRAL uzandılar.

Son Haberleri :

Yukarı Git