Sezonun ilk yarışı Bozhane Tırmanma’da 25 kayıt

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenen Bozhane Tırmanma Yarışı’nda beş kategoride toplam 25 pilot mücadele edecek. 1 Nisan 2012 Pazar günü efsanevi Bozhane parkurunda düzenlenecek olan yarış ile 2012 Otomobil Sporları Sezonu da açılıyor.

Pazar günü düzenlenecek yarışta ekipler iki antrenman iki de yarış çıkışı gerçekleştirecekler. Sabah 10:00’da yapılacak ilk antrenman çıkışından sonra 11:30’da ikinci antrenman çıkışı gerçekleştirilecek. Altı kilometrelik parkurdaki yarışın startı 13:00’da verilecek. İlk çıkışı tamamlayacak ekipler servis aldıktan sonra ikinci çıkış için yeniden start noktasına gelecekler. İkinci çıkış saat 15:30’da verilecek. 18:00’da yayınlanacak kesin neticelerden sonra 18:30 Ödül Töreni düzenlenecek.

Sezonun ilk yarışında en kalabalık kategoriler Kategori 1 ve Kategori 2 olacak. Kategori 1’de 9, Kategori 2’de ise 8 pilot kayıt yaptırdı. Kategori 1’de Ümit Can Özdemir, Kategori 2’de ise Cem Şit ile Kadir Murat Altuntaş geçen sene olduğu gibi mücadelelerine devam edecekler. Kategori 2’de geçen sene şampiyon olan Bülent Gürkan bu sezon Kategori 4’te Subaru Impreza ile start alıyor. Kategori 3’te geçen senenin şampiyonu Alkan Erden Fiat Punto S1600 ile start alacak.

Kategori 5’in ve yarışın en en gözde aracı Renault Maxi Megane’ın direksiyonunda yine Cem Acar olacak. Acar, bir sezon ara verdikten sonra tırmanma etaplarını yeniden Maxi Megane sesi ile inletecek. Aynı kategoridaki Erkan Güral Mitsubishi Evo IX ile Ufuk Yavuz ise Renault Clio Williams’ı ile mücadeleye ortak olmaya çalışacaklar.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk yarışının kayıt listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Son Haberleri :

Yukarı Git