Tırmanma Heyecanı Abant’ta

Kategori : Bülten/Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Türkiye Tırmanma Şampiyonası 4. Ayak Yarışı, Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından 21 – 22 Temmuz 2012 tarihlerinde Bolu Abant’ta organize edilecek.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan yarış, geçtiğimiz senelerde yoğun sporcu ve seyirci katılımı ile göz doldurmuştu. Birçok şampiyon pilotun start aldığı yarış, parkur karakteri ve başarılı organizasyonu ile efsane olmaya aday.
21 Temmuz 2012 Cumartesi günü 15:00 – 16:45 saatleri arasında Vilayet Meydanı önünde yapılacak teknik kontrolün ardından saat 18:30’da protokol mensupları, sporcular, medya ve halkın katılımı ile basın toplantısı yapılacak. Bolu Valilik Binası önünde saat 19:00’daki Seremoni Startı ise görsel bir şölen sunarak izleyenlere yarışın heyecanını yaşatacak.

Yarışmacıların, zorlu ve bir o kadar da zevkli olan 5 kilometrelik parkurda zaman karşı yarışacakları 22 Temmuz Pazar günü program saat 12:00’de antrenman çıkışları ile başlayacak. Resmi antrenmanların ardından saat 14:30’da yarışmanın birinci çıkış startı verilecek ve üç çıkışın ardından saat 18:45’de Büyük Abant Oteli ve Kongre Merkezi’ndeki ödül töreni ile yarışma son bulacak.

ANOK Başkanı Sn. Meriç DEMİRALP yaptığı açıklamada; Geçtiğimiz üç sezon boyunca ASN Gözlemci raporlarından aldığı yüksek puanlarla kırılması zor rekorlara imza atan Abant Tırmanma Yarışı’nın bu yılda başarılı olması için yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirtti.

Yarışma öncesi hazırlıklarda ve organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Bolu Valisi Sn. İbrahim ÖZÇİMEN, Bolu Vali Yardımcısı Sn. Ayhan KARTLI, Bolu Belediye Başkanı Sn. Alaaddin YILMAZ, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sn. Suat ÇELEN, Karayolları şube şefi Sn. İlkay AKTUĞ ve BOLOFF Kulübü Başkanı Sn. İrfan BİLGİN nezdinde tüm kulüp üyelerine teşekkür etti. 3 yıl önce Abant’ta ilk tırmanma yarışını organize edildiğinde uluslar arası bir vizyonda başarı kriterlerini referans alarak yüksek hedeflerle yola çıktıklarını belirtti. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün de desteği ile 5 km’lik parkurun son 1.200 metresinin asfaltının yenilendiğini ve üç yıl önce belirlenen hedefler doğrultusunda parkurun bazı kısımlarının otoban bariyeri ile çevrelediğini açıkladı. Bu yılki yarışın ardından kalan 1300 metrelik bölümde de aynı iyileştirme ve güvenlik çalışmalarının yapılacağını söyleyen ANOK Başkanı, yoğun bir rekabet içinde geçmesini bekledikleri organizasyona sporcular, medya mensupları ve yarış severleri beklediklerini belirterek sözlerini tamamladı.

ANOK Abant Tırmanma Yarışı ile ilgili bilgi ve dokümanlara kulübün resmi internet adresi olan www.anok.org.tr‘den ulaşabilirsiniz.

Son Haberleri :

Yukarı Git