Tırmanma Heyecanı Isparta’daydı

Kategori : Bülten/Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Yedi ayaktan oluşan Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Isparta’nın Davraz ilçesinde düzenlendi.

Onüç yarışmacının kayıt yaptırdığı yarışın sembolik startı 21 Nisan Cumartesi akşamı saat 20.00′de Isparta Valiliği önünden verildi. Halkın büyük ilgi göstediği organizasyon, Davraz’daki asfalt zeminli 5,2 km’lik parkurda 3 çıkış olarak gerçekleştirildi.

Pegasus Racing adına Renault Maxi Megane ile yarışan Cem ACAR, 3 çıkış sonunda 07:17,96’lık toplam zamanı ile hem günün en hızlısı hem de kategori 5 birincisi olurken, bu kategoride ikinciliği Ufuk GÜNEŞTEPE elde etti.

Kategori 3’de yine Pegasus Racing takımından Alkan ERDEN Fiat Punto S1600 ile 07:34,66 zamanı ile birincilik kupasına uzanırken, onu Opel Astra GSI ile Cem ŞİT ve Fiat Palio ile Eser TUNCAY takip ettiler.

Kategori 2’de Opel Astra GSI ile yarışan Ankaralı pilot Kadir Murat ALTINTAŞ 07:46,54’lük toplam zamanı ile bu sezon ikinci kez birincilik kürsüsüne çıkmayı başarırken, Honda Civic Type-R ile genç pilot Özer DOĞANÇAY da 7 saniye farkla ikinciliği elde etti.

3 benzer otomobilin zirve mücadelesine sahne olan Kategori 1’de ise Ahmet Salih KANDEMİR 08:23,84 toplam zamanı ile birinciliği kazanırken, Burhan ANAYURT ikinci ve Hakan SOLAY da üçüncü oldular.

Aynı zamanda Türkiye’nin en güzel kayak pistlerine sahip merkezlerinden birisi olan Davraz, bu organizasyon ile ilk kez otomobil sporlarına ev sahipliği yapmış oldu. Akdeniz Bölgesi’nin Göller yöresinde, Eğirdir ile Kovada Gölleri arasında yükselen Davraz’daki bu ilk organizasyon yerel halkın büyük ilgi ve beğenisini topladı.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası 26-27 Mayıs 2012 tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü’nün organize edeceği İsabeyli Tırmanma Yarışı ile devam edecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git