Tırmanma Şampiyonası Kartepe’de Devam Ediyor

Kategori : Bülten/Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından Kartepe Belediyesi ana sponsorluğunda organize edilen 2013 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 8.ayağı Kartepe Tırmanma Yarışı hazırlıkları devam ediyor.

03-04 Ağustos 2013 tarihlerinde düzenlenecek yarış Kocaeli Kartepe Belediyesi sınırlarında bulunan Maşukiye Beldesi Kartepe çıkış yolu üzerindeki 6 km. uzunluğundaki parkurda 2 çıkış üzerinden koşulacak.

03 Ağustos 2013 Cumartesi günü Saat 14:30-17:00 saatleri arasında Teknik ve İdari kontroller ile başlayacak organizasyonda, 04 Ağustos 2013 Pazar günü, ilk olarak saat 10:00 ile 12:15’de antreman çıkışları gerçekleştirilecek. Kartepe yolu üzerindeki Manzara Restaurant önünden başlayacak olan yarışın 1. çıkışı saat 14:00’da, 2. çıkışı da saat 16:00’da verilirken ödül töreni Saat 18:30’da Kartepe Kuzu Park tesislerinde yapılacak.

Bu yıl 7. kez düzenlenen Kartepe Tırmanma Yarışı ile ilgili açıklama yapan Yarışma Direktörü İlyas Kaya: “Geçtiğimiz yıllarda, Tırmanma yarışlarında parkuru yarış günü belli saatlerde trafiğe kapatmamız nedeni ile parkur üzerindeki işletmelerden tepki almıştık. Ramazan aylarında bu tesislerin kapalı olması sebebi ile sezon başında Federasyondan özellikle Ramazan ayı içerisinde tırmanma yarışı yapmayı talep ettik. Amacımız, Türkiye’nin en iyi tırmanma parkurlarından biri olan Kartepe yolunda yarış yaparken hem sporcularımızı memnun etmek hem de işletmelerin bizim yüzümüzden zarara uğramalarını önlemekti, umuyorum ki her iki tarafı da memnun edecek bir çözüm üretmiş olduk. Bölgenin ve sporun tanıtımı için bize destek veren yerel yetkililere ve işletmelere kulübüm adına teşekkür ederim.” dedi.

Son Haberleri :

Yukarı Git