Fourmaux, Patron’un Rallisini Kazandı

Kategori : Ulusal Şampiyonalar

M-Sport Ford sürücüsü Adrien Fourmaux, Birleşik Krallık’ta alışılmadık karlı ve buzlu Malcolm Wilson Rallisi’ni kazandı.

Fourmaux ve yardımcı sürücüsü Alexandre Coria, Britanya Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışını, gelecek hafta Dünya Ralli Şampiyonası’nda yapılacak Meksika Rallisi için etkinlik öncesi test olarak planlamışlardı.

Ancak koşullar, İngiltere’nin kuzeybatısını vuran ve etkinliğin güzergahında önemli bir değişikliğe zorlayan kar ve buzla Meksika’dan çok İsveç Rallisi’ne benziyordu.

Hobcarton, Comb ve Wythop geçilemeyecek kadar güvensiz hale gelince ve ralli sadece beş etabaindirildi – Greystone’dan üç geçiş ve Grizedale Kuzey ve Güney’den birer geçiş.

Fourmaux aslında açılış etabında en hızlısı değildi – bu onur Galli sürücü James Williams’a 0,1 saniyelik bir farkla gitti – ancak daha sonra ralliyi kontrol ederek dört kez İngiliz Ralli şampiyonu olan Keith Cronin’i yendi ve koşullar hafifledikçe yarışın galibiyetine ulaştı. Fourmaux yarış sonunda 53.5 saniye ile podyumun ilk basamağına çıktı.

Bu, üç yıl önce yine bir Ford Fiesta Rally2 kullanarak ralliyi kazanmasının ardından M-Sport’un Cockermouth genel merkezinde düzenlenen etkinlikteki ikinci zaferi oldu.

Fourmaux, “Aslında gerçekten çok eğlenceliydi,” dedi. “Ayrıca bu sabah GB rallilerinde bazen karşılaşabileceğiniz zorlu koşullar ve buz vb. ile gerçekten güzel bir deneyimdi, bu yüzden gerçekten güzeldi. Bu etaplar çok güzel, sürmekten gerçekten zevk alıyordum. Bu arabayı toprakta sürmek benim için iyi oldu çünkü en son geçen yıl Meksika’da sürdüm.”

Bu arada Jourdan Serderidis, M-Sport’un WRC2 sürücüsü Grégoire Munster’ın yardımcı pilotu olduğu bir Ford Puma Rally1 ile İngiltere topraklarında bir Rally1 arabasıyla ilk çıkışını yaptı. Zor koşullarda birkaç tur attıktan sonra yarışı da ilk 10’un dışında bitirdi.

Malcolm Wilson Rallisi 2023 Sonuçları

*Malcom Wilson, Adrien Fourmaux’un Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarıştığı takım M-Sport’un sahibidir.

Son Haberleri :

Yukarı Git