İtalya’da Crugnola Sezona Hızlı Başladı

Kategori : Ulusal Şampiyonalar

Andrea Crugnola ve Pietro Elia Ometto, Absolute Rally Sparco İtalya Şampiyonası’nın ilk yarışını kazandılar ve bu sezon yenilmesi gereken ekip olduklarını bir kez daha ortaya koydular.

Citroen C3 ile mücadele eden ikili Garfagnana’daki yarış için Damiano De Tommaso ve Sofia D’Ambrosio’nun ilk etaptan zirveyi zorlayacağını ortaya koymasından sonra kendi güçlerini ortaya koyarak yarışı kazanmasını bildi.

“Rossoneri” sürücüsü, Toskana etaplarının değişen yol tutuşunu tahmin etmenin ne kadar zor olduğunu bildiğinden yarış için planlanan on özel etaptan yedisini kazanmayı başardı.

“Toprakta dikkatliydim, rakiplerin etap sürelerini de takip ettik. Sezonun ilk etabını Power Stage olarak geçtik, çok kötüydük, şikayetçi değiliz sonrasında kendimizi affettirdik.”

İkinci sırada Nicolò Gonella tarafından yönlendirilen Fabio Andolfi yer aldı. Düzenli ve hatasız bir yarış çıkaran ikili, şampiyonluk için mükemmel puanlar topladılar : “İyileştiğimiz için mutluyuz, arabada bir gelişme kaydettik, Nicolò ve ben birlikte iyi anlaştığımız için mutluyuz”.

Damiano De Tommaso, günün son etabı olan 14.90 km’lik ÖE10 Careggine 3’e kadar Luca Bottarelli ile mücadele etti. Son etaba kadar devam eden mücadeleden sonra podyumun 1.1 saniye gerisinde yarışı dördüncü sırada tamamladı: “Yarışa şanslı başladık, sonrasında da iyi mücadele ettik. Sofia için mutluyum ve sonrakiler için çok çalışmaya devam edeceğiz.”

Son Haberleri :

Yukarı Git